Ilmoittautuminen Fitness Classic Jyväskylä -kilpailuun pitää tehdä 1.-31. tammikuuta 2020 välisenä aikana.​
Linkki:
www.suomenfitnessurheilu.fi/kilpailuun_ilmoittautuminen

Kilpailijalistaa päivitetään tammikuun alusta lähtien joka päivä.
Numero kilpailijan perässä on kilpailijan ilmoittama pituus sen varalle, mikäli sarjaan tulee lisää pituusluokkia.

Kilpailija:
Osallistujalistan päivitys on manuaalista, joten nimesi ei näy välittömästi, kun olet lähettänyt lomakkeen.
Jos nimeäsi ei näy 3-4 päivää siitä, kun olet lähettänyt ilmoittautumisesi, ota yhteyttä info@nordicfitnessexpo.com

Päivitetty 24.1.2020 kello 17:10

Bikini fitness – 160 cm
Emilia Sten, Team Glory, Helsinki
Saara Aura, Team Pro Level, Helsinki
Satu Vesala, Team Green Beat, Kaarina
Veera Santasalo, Team Fitfarm, Kankaanpää
Lotta Huuhtanen, Team Elected Athletes, Laitila
Elvi-Victorija Alekseeva, Optimal Fit K&M, Jyväskylä
Johanna Juselius, Team FitFabriken, Nykarleby
Jemina Hietanen, Team Elite Academy, Tampere
Rosanna Elfving, EI TIIMIÄ, Vaasa
Anna Björklund, EI TIIMIÄ, Vaasa
Anne Eronen, Team FitFarm, Joensuu
Elisa Ylikojola, Team Strong Body, Helsinki

Bikini fitness – 163 cm
Jessika Luhamaa, EI TIIMIÄ, Saarentaus
Saija Kinnunen, Team Fitbody Pro, Kemi
Anni Maikola, Team West Coast Fitness Academy, Rauma
Sonja Aiello, Team Glory, Helsinki
Alina Mattsén, Team Trifinity, Marienhamn
Laura Peltomäki, Team Fitfarm, Rovaniemi

Bikini fitness – 166 cm
Cindy Koivula, EI TIIMIÄ, Vantaa
Wenla Kivinen, Team Fitfarm, Hämeenlinna
Mona Koistinen, Team Tähtikunto, Rajamäki
Julia Perkiö, Team Bodywork, Helsinki
Elina Tullinen, Team Fitfarm, Mikkeli
Sini Nyholm, Team Elite Academy, Helsinki
Netta Koskinen, Team Fitfarm, Valkeakoski

Bikini fitness – 169 cm
Justiina Juhola, Team Badass Athletes, Pirkkala
Pernilla Böckerman, Team Fit Lions, Helsinki
Nea Ämmälä, Team Fitfarm, Seinäjoki
Johanna Marjoniemi, Team Fitfarm, Lahti
Victoria Kebede, Team East Body, Helsinki
Kiia Helenius, Team Balancedbody, Kangasala
Jenny Volmari, Team Strong Body, Espoo
Rosa Paloperä, Team Pro Level, Kuopio

Bikini fitness + 169 cm
Laura Luoto, Team Fitfarm, Kotka
Petra Mustonen, Team Fitfarm, Hämeenlinna
Eveliina Murto, Team Fitfarm, Tampere
Viivi Kynäslahti, WellGo Fitness Team, Tampere
Sara Ottela, Team East Body, Jyväskylä
Essi Ikäläinen, Team Sporttimekka, Helsinki
Hilla Sarviaho, Team Strong Body, Espoo
Rita Rajala, Team Fit-X, Turku
Elina Suni, Team Piukat Paikat, Pori
Elli Iso-Tuisku, Nomad Elite Team, Tampere
Helmi Puustinen, Team Glory, Helsinki
Lilia Mytty, Team Power Gym, Hamina
Susanna Mattila, Northern Lghts Fitness Team, Oulu
Susa Rajala, Team Bull’s Allout, Seinäjoki
Jaana Manner, Team Pro Fit, Seinäjoki
Beata Rantaeskola, Team Optimal Fit, Tampere
Antonia Eneh, Team East Body, Helsinki
Jonna Niemelä, Team Elite Academy, Hämeenlinna

Bikini fitness juniorit SM – 164 cm
Josefina Pulska, Team Jiipee, Raahe (153)
Veera Santasalo, Team Fitfarm, Kankaanpää (159)
Anni Maikola, Team West Coast Fitness Academy, Rauma (161)
Mona Koistinen, Team Tähtikunto, Rajamäki (164)
Suvi Väänänen, Team Fullmetal, Vantaa (155)
Sonja Aiello, Team Glory, Helsinki (163)
Alina Mattsén, Team Trifinity, Marienhamn (163)
Sini Nyholm, Team Elite Academy, Helsinki (164)

Bikini fitness juniorit SM + 164 cm
Justiina Juhola, Team Badass Athletes, Pirkkala (169)
Nea Ämmälä, Team Fitfarm, Seinäjoki (167)
Pernilla Böckerman, Team Fit Lions, Helsinki (168)
Petra Mustonen, Team Fitfarm, Hämeenlinna (170)
Eveliina Murto, Team Fitfarm, Tampere (170)
Viivi Kynäslahti, WellGo Fitness Team, Tampere (172)
Wenla Kivinen, Team Fitfarm, Hämeenlinna (166)
Hilla Sarviaho, Team Strong Body, Espoo (170)
Rita Rajala, Team Fit-X, Turku (169)
Elli Iso-Tuisku, Nomad Elite Team, Tampere (171)
Helmi Puustinen, Team Glory, Helsinki (172)
Johanna Marjoniemi, Team Fitfarm, Lahti (168)
Victoria Kebede, Team East Body, Helsinki (167)
Oona Bebawy, Team East Body, Vantaa
Kiia Helenius, Team Balancedbody, Kangasala (167)
Rosa Paloperä, Team Pro Level, Kuopio (167)
Antonia Eneh, Team East Body, Helsinki (175)
Jenny Volmari, Team Strong Body, Espoo (166)
Rosa Paloperä, Team Pro Level, Kuopio (167)

Bikini fitness master SM 45
Mervi Forsström, EI TIIMIÄ, Helsinki
Marja Mäkelä, Team West Coast Fitness Academy, Kerava
Sanna Laakso, Team FitFarm, Juokslahti
Päivi Säisä, Team Ladyline, Iisalmi
Marika Harjunpää, Team Fitfabriken, Helsinki
Katja Luhtalampi, Team Strong Body, Lohja

Bikini fitness masters SM 40
Merit Metsik, Team Strong Body, Lohja
Elina Kulokorpi, Team Sportlife, Tampere
Elina Tullinen, Team Fitfarm, Mikkeli

Bikini fitness masters SM 35
Anne Eronen, Team FitFarm, Joensuu
Michelle Fröberg, Team Strong Body, Lohja
Päivi Kukka, Team Jiipee, Kiiminki
Jonna Niemelä, Team Elite Academy, Hämeenlinna
Johanna Rantala, Team Murves, Tampere

Body fitness – 158 cm
Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala
Kirsi Timonen, Team Sportlife, Joensuu
Kati Herranen, Team Bull’s All Out, Turku
Heidi Ilomäki, Team Fitfarm, Sastamala
Petra Helenius, Optimal Fit K&M, Lahti
Mirva Viirimaa, Team Fysiomotion, Ylivieska
Maiju Minea Aalto, Team BalancedBody, Nokia
Minna Hotti, Team FitFire, Vääksy
Noora Korpela, Team Fitfarm, Turku
Kati Olamo, Team Sporttimekka, Helsinki

Body fitness – 163 cm
Laura Pollari, Team Bull’s All Out, Oulu
Matleena Niskanen, Team Jiipee, Haukipudas
Janina Jutila, Team Fitfarm, Seinäjoki
Hanna Korhonen, Team JiiPee, Kuopio
Sanni Kaakkolahti, Team West Coast Fitness Academy, Vantaa
Anne Laukkanen, Team FitFarm, Jyskä
Elli Hedman, Team Fitfarm, Jyväskylä
Kati Salo, Team Sportlife, Paalijärvi
Tiia Rantanen-Aho, Team Bull’s all out, Turku
Anne Forsbacka, Team Sportlife, Teerijärvi
Taru Kukkula, WellGo Fitness Team, Pori
Sari Torvela, Team Jiipee, Kemi
Anna-Kaisa Toveri, Team Fitfarm, Nokia
Minna Tanttu, Team Sportlife, Imatra

Body fitness – 168 cm
Anna Syrjälä, Team BalancedBody, Alajärvi
Heidi Järvinen, Team Bull’s All Out, Muurame
Kirsi Helander-Helin, Team Bull´s All Out, Hämeenlinna
Rejoice Rissanen, Power Gym Kouvola, Chiva Valencia, Espanja
Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala
Henna Tuomainen, Team FitBody PRO, Kuopio
Iitu Laaksonen, Team Fitfarm, Helsinki
Susan Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
Tiia Friberg, Team Bull’s All Out, Akaa
Roosa-Maria Penninkangas, Team Fitfarm, Tampere
Mira Hotti, Team Athlete Figures, Lappeenranta
Jenny Villanen, Team West Coast Fitness Academy, Vantaa
Vilma Kättö, Team Power Fit, Vantaa
Heini Rissanen, Team Elite Academy, Tampere
Jonna Vesaaja, Team Bull’s All Out, Lahti
Janita Juujärvi, EI TIIMIÄ, Rovaniemi

Body fitness + 168 cm
Pauliina Mäki, Team Bull’s All Out, Koskenkorva
Roosa Mäkinen, Team Elite Academy, Tampere
Wilma Wahlroos, Team Fit Röykkä
Niina Karonen, Team Bull’s All Out, Tampere
Linda Päivinen, Team Sporttimekka, Tampere
Verna Aitto-oja, Team Fitfarm, Turenki
Maria Lahti, Team Bull’s allout, Tampere
Emilia Jyräkoski, Team Piukat Paikat, Pori
Laura Lehtinen, Team Jiipee, Jyväskylä
Heli Böhm-Kotamäki, Team Bull’s All Out, Orimattila
Laura Mäkimartti, Team Fitfarm, Tampere
Oona Virta, WellGo Fitness Team, Pori
Katariina Pitkänen, Team Elite Academy, Turku
Marika Virkkunen, Team Bodyrock, Mynämäki
Reeta Koistinen, Team East Body, Helsinki
Karoliina Tolvi, Team Fit, Tuusula
Sari Papunen, Team Power Gym, Tampere
Päivikki Koskinen, Team Powerhouse, Tampere

Body fitness juniorit SM – 163 cm
Matleena Niskanen, Team Jiipee, Haukipudas (161)
Sanni Kaakkolahti, Team West Coast Fitness Academy, Vantaa (160)
Petra Helenius, Optimal Fit K&M, Lahti (157)
Elli Hedman, Team Fitfarm, Jyväskylä (161)
Elisa Koski, Team Tähtikunto, Somero (160)

Body fitness juniorit SM + 163 cm
Anna Syrjälä, Team BalancedBody, Alajärvi (165)
Pauliina Mäki, Team Bull’s All Out, Koskenkorva (171)
Verna Aitto-oja, Team Fitfarm, Turenki (168)
Linda Päivinen, Team Sporttimekka, Tampre (171)
Maria Lahti, Team Bull’s All Out, Tampere (169)
Roosa Mäkinen, Team Elite Academy, Tampere (169)
Iitu Laaksonen, Team Fitfarm, Helsinki (166)
Laura Mäkimartti, Team Fitfarm, Tampere (175)
Oona Virta, WellGo Fitness Team, Pori (169)
Vilma Kättö, Team Power Fit, Vantaa (164)
Katariina Pitkänen, Team Elite Academy, Turku (170)

Body fitness master SM 35
Hannele Niiranen, Team Bulls All Out, Pirkkala (161)
Heidi Järvinen, Team Bull’s All Out, Muurame (165)
Anne Huttunen, Team Solana, Kerava (167)
Niina Karonen, Team Bull’s All Out, Tampere (173)
Laura Lehtinen, Team Jiipee, Jyväskylä (173)
Marina Karlsson, Team Strong Body, Raseborg (169)
Tanja Salonsaari, Team Sportlife, Hyllykallio (158)
Katarina Ekman, EI TIIMIÄ, Espoo (171)
Karoliina Tolvi, Team Fit, Tuusula (172)

Body fitness masters SM 40
Kirsi Helander-Helin, Team Bull´s All Out, Hämeenlinna (167)
Piia Eloranta, Team Bodyrock, Turku (175)
Jenni Aro, Team Bull’s All Out, Kausala (167)
Wilma Wahlroos, Team Fit, Nurmijärvi (171)
Heidi Ilomäki, Team Fitfarm, Sastamala (156)
Anne Laukkanen, Team FitFarm, Jyskä (163)
Reeta Koistinen, Team East Body, Helsinki (184)
Tiia Friberg, Team Bull’s All Out, Akaa (166)
Kati Salo, Team Sportlife, Paalijärvi, (159)
Sari Torvela, Team Jiipee, Kemi (162)
Jenny Villanen, Team West Coast Fitness Academy, Vantaa (166)
Anne Forsbacka, Team Sportlife, Teerijärvi (161)
Katri Rönkkö, Team Bull`s All Out, Tampere (169)
Merja Turpeinen, Team Lady Line Iisalmi (164)
Minna Hotti, Team FitFire, Vääksy (154)
Noora Korpela, Team Fitfarm, Turku (158)
Anna-Kaisa Toveri, Team Fitfarm, Nokia (160)
Marjo Hakojärvi, Team Strong Body, Lohja (164)

Body fitness masters SM 45
Tiina Niinimäki, Team Bull’s All Out, Pirkkala (152)
Agnieszka Jonczyk, Team Sporttimekka, Hämeenlinna (175)
Heli Böhm-Kotamäki, Team Bull’s All Out, Orimattila (172)
Kirsi Timonen, Team Sportlife, Joensuu (157)
Kati Herranen, Team Bull’s All Out, Turku (155)
Tiina Mäkilä, Team Bull’s All Out, Turku (168)
Susan Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa (166)
Heli Hampinen, Team Eastbody, Klaukkala (172)
Tiina Kesti, Team JiiPee, Oulunsalo (161)
Tiia Rantanen – Aho, Team Bull’s All Out, Turku (163)
Marja Mäkelä, Team West Coast Fitness Academy, Kerava (163)
Jaana Holm-Vähäviita, EI TIIMIÄ, Helsinki (168)
Tiina Leppänen, Team Bull’s All Out, Espoo (167)
Petriina Kettunen, Team Bull’s All Out, Järvenpää (163)
Niina Sirparanta, Team Fit, Kuusankoski (160)
Taru Kukkula, WellGo Fitness Team, Pori (162)
Jonna Vesaaja, Team Bull’s All Out, Lahti (165)
Sari Papunen, Team Power Gym, Tampere (173)
Kati Olamo, Team Sporttimekka, Helsinki (157)

Wellness fitness – 164 cm
Linda Johansson, Team Strong Body, Nummela
Marianne Korvo, Team Fitfarm, Vaasa
Roosa Parvi, Team Pro Fit, Seinäjoki
Iina Sirkkiö, Team Strong Body, Vantaa
Suvi Eronen, Team Bodywork, Helsinki
Julia Paussu, VV Fitness Team, Porvoo
Suvi Laine, Team Bull’s All Out, Tampere
Oona Hentunen, Team Elite Academy, Jyväskylä
Asha Nabulime, Team Badass Athletes, Vantaa
Johanna Keikko, Team Tähtikunto, Helsinki
Nina Seijari, Team Strong Body, Lohja
Laura Peltomäki, Team Fitfarm, Rovaniemi

Wellness fitness +164 cm
Veera Vänskä, Team Fitfarm, Helsinki
Silja Kuusela, WellGo Fitness Team, Helsinki
Jonna Hakanpää, Team Pro Fit, Seinäjoki
Alisa Saarelainen, Team Strong Body, Lohja
Kristiina Venäläinen, Team Fysiomaker, Vantaa
Satu Kaleva, Team West Coast Fitness Academy, Rauma
Anna Ropponen, Team Optimal Fit K&M, Mikkeli
Adele Catalano, Team Glory, Järvenpää
Kristi Loukusa, Optimal Fit, Vuokatti
Bettina Gräsbeck, Team Badass Athletes, Helsinki

Wellness fitness juniorit SM
Veera Vänskä, Team Fitfarm, Helsinki
Silja Kuusela, WellGo Fitness Team, Helsinki
Roosa Parvi, Team Pro Fit, Seinäjoki
Iina Sirkkiö, Team Strong Body, Vantaa
Suvi Eronen, Team Bodywork, Helsinki
Julia Paussu, VV Fitness Team, Porvoo
Oona Hentunen, Team Elite Academy, Jyväskylä
Adele Catalano, Team Glory, Järvenpää

Wellness fitness masters SM 35
Leena Uhtakari, Team Bull’s All Out, Tampere
Marianne Korvo, Team Fitfarm, Vaasa
Saija Keskinen, Team Karboni, Keuruu
Heidi Majuri, Team West Coast Fitness Academy, Klaukkala
Anna Ropponen, Team Optimal Fit K&M, Mikkeli
Maiju Hill, Team Warriors, Espoo

Women’s physique (avoin sarja)
Ulpu Silvennoinen, Optimal Fit K&M, Vesivehmaa
Niina Pellikka, EI TIIMIÄ, Lahti

Fitness (avoin sarja)
Laura Antikainen, Team Elixir Physique, Hyvinkää
Jessica Huhtinen, Team FysioMotion, Kuopio
Senja Kortelainen, Team Fysiomaker, Kajaani
Julia Mäensivu, Team Fit-X, Järvenpää
Hannele Eronen, Team Jade Empress, Jyväskylä

Fit Model (avoin sarja)
Rebecca Lumi, Team Golden Fitness, Kerava
Johanna Nikkanen, Team Strong Body, Lohja

Men’s physique – 174 cm
Petri Mäkelä, Team Bullsallout, Vantaa
Ahmed Mohamed, Team Bodywork, Helsinki
Muataz Khazaal, Team Fysiomaker, Kuopio
Janne-Pekka Marttila, Team Northern Lights, Oulu
Ahmed Alsudani, EI TIIMIÄ, Helsinki

Men’s physique – 179 cm
Mohamed Ahmed, Team Pro Level, Helsinki
Jesse Lattu, Team Fitfarm, Kotka
Henri Letonmäki, EI TIIMIÄ, Tampere
David Santos, Team Elixir Physique, Riihimäki
Lauri Seppälä,  Team Pro Level, Jokela
Aapo Salminen, Team Pro Level, Helsinki
Christian Lindqvist, Team Crew 03, Lahti
Joona Arenius, ProLevelTraining Team, Vantaa
Jaakko Ylitalo, EI TIIMIÄ, Jääli

Men’s physique + 179 cm
Simo Timonen, Team Sportlife, Joensuu
Rami Khalil, Team Badass Athletes, Lappeenranta
Janne Romppanen, Team Pro Level, Tampere
Toni Vekka, Sensei Team, Turku
Jonne Myllyniemi, Team Voimalaitos, Helsinki
Tero Kortekangas, EI TIIMIÄ, Oulu
Tero Leinonen, EI TIIMIÄ, Oulu
Niklas Mälkönen, Team Bull’s All Out, Kangasala
Niklas Helin, Team Elixir Physique, Porvoo
Abraham Massaquoi, Team Warriors, Helsinki
Sami Lanttola, Team Solana, Helsinki

Men’s physique juniorit SM (avoin sarja)
Rami Khalil, Team Badass Athletes, Lappeenranta
Janne Romppanen, Team Pro Level, Tampere
Jesse Lattu, Team Fitfarm, Kotka
Henri Letonmäki, EI TIIMIÄ, Tampere
David Santos, Team Elixir Physique, Riihimäki
Lauri Seppälä,  Team Pro Level, Jokela
Niklas Helin, Team Elixir Physique, Porvoo
Janne Okkonen, Team East Fit, Joensuu
Abdulhakim Abdullahi Muhumud, Team Fitfarm, Tampere
Joona Arenius, ProLevelTraining Team, Vantaa

Men’s physique masters SM 40 (avoin sarja)
Simo Timonen, Team Sportlife, Joensuu
Kai Vasara, Team Jiipee, Vantaa
Jonne Myllyniemi, Team Voimalaitos, Helsinki
Tero Kortekangas, EI TIIMIÄ, Oulu
Tero Leinonen, EI TIIMIÄ, Oulu
Janne-Pekka Marttila, Team Northern Lights, Oulu

Classic Bodybuilding
Pasi Järvenpää, Team Jiipee, Kemi
Aki Kippo, Team Tzemppi, Pori
Joni Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
Sami Puustinen, EI TIIMIÄ, Kuopio

Classic bodybuilding juniorit SM (avoin sarja)
Armando Balin, West Coast Fitness Academy, Rauma
Sami Puustinen, EI TIIMIÄ, Kuopio

Classic bodybuilding masters SM 40 (avoin sarja)
Joni Hakala, Team Bull’s All Out, Akaa
Ville Lehkonen, Team East Fit, Joensuu
Voitto Suosaari, Team SportLife, Lägelmäki
Ilpo Eloranta, Team Bull’s All Out, Harjavalta

Classic physique

Wheelchair bodybuilding SM
Teemu Tuominen, Optimal Fit K&M, Lahti
Artturi Verho, Team JiiPee, Lahti

 

Kilpailuun ilmoittau-
tuminen

Fitness Classic -kilpailun kilpailujen ilmoittautuminen on 1.-31 tammikuuta 2020.
Ennen ilmoittautumista muista lunastaa kilpailulisenssi vuodelle 2020.
Klikkaa tästä ilmoittautumiseen: http://suomenfitnessurheilu.fi/kilpailuun-ilmoittautuminen/

Seuraa meitä instagramissa